Пам’ятка для церков щодо коронавірусу COVID-19

1. Потрібно зберігати спокій. Господь контролює наше життя та оберігає. Однак потрібно дотримуватися медичних рекомендацій заради наших ближніх.

2. 80% захворювань проходить в легкій формі, 20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів.

3. Хто в групі ризику?
Вразливою групою є люди похилого віку та люди з хронічними хворобами і слабким імунітетом – вони більш схильні до розвитку тяжких захворювань.

4. Дітей серед хворих дуже мало, імунна система дітей добре підготовлена до боротьби з вірусами. Вони можуть заразитися, але захворювання у них буде у м’якій формі, або це може бути взагалі безсимптомний перебіг хвороби.

5. Коронавірус передається через кашель і чхання хворої людини. Дрібні частинки під час кашлю можуть осідати на навколишніх предметах.

6. Скільки вірус живе на поверхнях? Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.. Інші люди можуть підхопити вірус, торкаючись цих предметів, а потім торкаючись брудними руками обличчя — очей, носа, рота, бо вірус передається через слизову оболонку.

7. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

8. Характерні симптоми коронавірусу при респіраторній формі.

На початковому етапі зараження ознаки коронавірусу збігаються з усіма ознаками звичайної застуди.
Як повідомляє портал medikom.ua (https://medikom.ua/koronavirus-simptomy-i-profilaktika/), при захворюванні спостерігається
— біль при ковтанні, чханні;
— риніт; головний біль;
— сухий кашель;
— підвищення температури;
— лихоманка;
— м’язовий біль.

9. Що робити якщо виявили можливі симптоми захворювання?
При появі найменших симптомів захворювання рекомендується перебувати вдома та не виходити. Важливо !! Не їхати до лікарні, бо таким чином ви можете заразити багато людей, не залежно від того чи це грип чи коронавірус.

10. Як захиститися від захворювання?

Міністерство охорони здоров’я рекомендує для профілактики захворювання дотримуватись стандартних заходів (https://moz.gov.ua/article/news/operativna-informacija-pro-poshirennja-koronavirusnoi-infekcii-2019-ncov-):
— часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами після вулиці, особливо телефон та інші предмети, де збираються бактерії;
— під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою.
— уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
— якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, то надівайте медичну маску, щоб обмежити поширення вірусу, акцентуємо увагу що маска не захищає від зараження!

11. Що робити, якщо запідозрили коронавірус у себе?

Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Зателефонуйте в лікарню та повідомте, що у вас є ознаки захворювання. Уникайте тісного контакту з іншими людьми. Регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні. Використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно замінювати раз на 1,5-2 години).

Детальніше про Коронавірус тут — covid19.com.ua 

«Хто живе під покровом Всевишнього, хто в тіні Всемогутнього мешкає, той скаже до Господа: Охороно моя та твердине моя, Боже мій, я надіюсь на Нього! Бо Він тебе вирве з тенет птахолова, з моровиці згубної, Він пером Своїм вкриє тебе, і під крильми Його заховаєшся ти! Щит та лук Його правда. Не будеш боятися страху нічного, ані стріли, що вдень пролітає, ані зарази, що в темряві ходить, ані моровиці, що нищить опівдні…» (Псалом 91).